Operacja plastyczna płatka ucha – czy jest niebezpieczna?

Jak czyścić uszy

Jeśli zastanawiasz się nad operacją plastyczną płatków uszu, być może zastanawiasz się nad ryzykiem. Możesz poddać się zabiegowi chirurgicznemu, który spowoduje powstanie realistycznych blizn i wydłużenie płatków uszu, lub wybrać mniej inwazyjną opcję, jaką jest operacja rekonstrukcji płatków uszu. Niezależnie od tego, jaki rodzaj operacji wybierzesz, przed poddaniem się zabiegowi należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, w tym okres rekonwalescencji i możliwe skutki uboczne.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z

Operacja plastyczna płatków uszu pozwala uniknąć widocznych blizn

Chirurdzy plastyczni mogą odmłodzić płatki uszu, naprawiając je. Operacja ta jest często łączona z innymi zabiegami na twarzy, takimi jak lifting twarzy, w celu odmłodzenia wyglądu pacjenta. Chociaż operacja może pozostawić widoczne blizny, może również przynieść rezultaty, które będą wyglądały tak naturalnie, jak to tylko możliwe. Podczas konsultacji dr Randall Jordan może odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące zabiegu.

Naprawa płatka ucha pozwala uniknąć wydłużonych nauszników

Dzięki technice chirurgicznej znanej jako naprawa płatka ucha można uniknąć wydłużonych nauszników, korygując rozciągnięty piercing. Zabieg koryguje zbyt duże lub rozciągnięte płatki uszu poprzez zmianę kształtu tkanki. Chociaż zabieg ten jest skuteczny w przypadku wydłużonych płatków uszu, jego rezultaty nie utrzymają się przez długi czas. Z tego powodu konieczne jest poddanie się renomowanej procedurze, która nie spowoduje dalszych uszkodzeń płatka ucha.

Operacja zmiany kształtu płatka ucha i jego zmniejszenia jest zabiegiem małoinwazyjnym

Większość zabiegów kosmetycznych zmiany kształtu płatka ucha przeprowadza się w celu rozwiązania problemów estetycznych. Jednak zabieg chirurgiczny może również rozwiązać problemy związane z płatkami usznymi pacjenta. Ponieważ płatki uszu są zbudowane z miękkiej tkanki tłuszczowej, mogą stopniowo wiotczeć. Obwisłość ta może być skutkiem zmian w poziomie kolagenu. Płatki uszu o niewielkich rozmiarach mogą wydawać się niższe, zwisać niżej lub łzawić podczas noszenia kolczyków. Chirurgia plastyczna może skorygować te problemy i pomóc pacjentom uzyskać bardziej zrównoważony wygląd.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki płatka ucha

Proces rekonwalescencji po zabiegu plastyki płatka ucha jest na ogół mniej rozległy niż w przypadku innych operacji kosmetycznych. Głównym celem zabiegu jest przywrócenie naturalnego konturu płatków uszu. Operacja ta może pomóc w poprawie symetrii i równowagi twarzy. Nawet niewielkie deformacje można skorygować za pomocą tej procedury. Oprócz walorów kosmetycznych, pacjenci często zauważają, że zabieg poprawia ich samoocenę. Oto kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed zabiegiem:

Koszt zabiegu naprawy płatka ucha

Koszt zabiegu naprawy płatka ucha jest bardzo zróżnicowany, ale może wynosić nawet 3000 AED za standardową wymianę płatka ucha. Średni koszt zabiegu wynosi od 7 500 AED do 8 500 AED, w zależności od stopnia uszkodzenia. Koszt operacji zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju zabiegu i czasu potrzebnego na rekonwalescencję. W wielu przypadkach pacjenci mogą czekać nawet rok na zagojenie się swoich nowych płatków uszu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *