Czy warto korygować ucho za pomocą chirurgii plastycznej ucha?

Czy warto korygować ucho za pomocą chirurgii plastycznej ucha?

Operacja plastyczna ucha, znana również jako otoplastyka, jest powszechnie stosowanym zabiegiem chirurgicznym mającym na celu zmianę kształtu ucha. Nie jest to jednak zabieg dla każdego. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach i ryzyku związanym z operacją plastyczną uszu. Dowiedz się także więcej o skutkach ubocznych i kosztach zabiegu. Zapoznaj się również ze zdjęciami przed i po zabiegu, aby zdecydować, czy operacja plastyczna uszu jest odpowiednia dla Ciebie.

otoplastyka

Chociaż otoplastyka kosmetyczna jest rozwiązaniem dla wielu osób, nie każdy może zostać poddany temu zabiegowi. Na przykład, wydatne ucho może być przyczyną zaburzeń emocjonalnych. Otoplastyka bez nacięć może zmienić kształt ucha w ciągu zaledwie jednej wizyty. Zabieg ten może również powiększyć małżowinę uszną. Jeśli zabieg ten zostanie wykonany odpowiednio wcześnie, może poprawić wygląd dziecka i jego pewność siebie.

Chociaż płatek zewnętrzny ma bardzo niewielką rolę w procesie słyszenia, odgrywa on ważną rolę w wyglądzie zewnętrznym. Jeśli uszy wystają, może to powodować zakłopotanie, izolację i brak pewności siebie. Z tego powodu niektórzy ludzie decydują się na przeprowadzenie zabiegu. Inni decydują się na zabieg, zanim ich dzieci rozpoczną naukę w szkole. Jednak niektóre nieprawidłowości w końcu same się usuwają.

Po operacji plastycznej uszu pacjenci będą musieli przestrzegać określonych zaleceń pooperacyjnych. Muszą czuć się komfortowo i nie mogą nosić żadnych ograniczających ubrań. Chirurg może również wykonać zdjęcia uszu pacjenta. Najlepiej byłoby, gdyby pacjent omówił ze swoim chirurgiem oczekiwania i potencjalne efekty uboczne. Ponadto musi on zrozumieć i zaakceptować ryzyko związane z zabiegiem. Po zabiegu pacjenci powinni unikać leków przeciwzapalnych, aspiryny i suplementów ziołowych. Leki te mogą zwiększać ryzyko krwawienia.

Kiedy dziecko powinno być poddane operacji plastycznej uszu? Na ogół operacje plastyczne uszu przeprowadza się u dzieci w wieku od pięciu do sześciu lat. W tym wieku 90% wzrostu ucha dziecka jest już zakończone i może ono bezpiecznie poddać się zabiegowi. Małe dzieci mogą mieć jednak problemy z powrotem do zdrowia po zabiegu. Trwałe blizny, drętwienie ucha i wrażliwość na przeziębienia to możliwe skutki uboczne tego zabiegu.

Efekty uboczne

Po operacji ucha może wystąpić kilka drobnych efektów ubocznych. Po zabiegu może wystąpić opuchlizna, wrażliwość i drętwienie. Niektórzy pacjenci zgłaszają, że po zabiegu odczuwają pulsowanie lub ból. Potencjalne efekty uboczne należy omówić z chirurgiem przed zabiegiem. Po operacji plastycznej uszu przez około pięć dni nie należy podejmować forsownych aktywności. Możliwe są również siniaki i infekcje. Jeśli te problemy nie ustąpią, konieczna może być operacja rewizyjna.

Plastyka uszu może być doskonałym wyborem, jeśli uszy dziecka są duże lub wystające. Chociaż większość tych zabiegów jest skierowana do dzieci, dorośli również mogą poddać się korekcji uszu ze względów kosmetycznych. Dzieci mogą odczuwać lęk społeczny z powodu dużych uszu, co może sprawiać, że są podatne na dokuczanie. W okresie dojrzewania operacja plastyczna uszu może pomóc im poczuć się pewniej i lepiej dopasować się do rówieśników.

Niektóre operacje są bardziej skomplikowane niż inne. Na przykład bezcięciowa plastyka uszu nie wymaga nacinania skóry. Podczas tego zabiegu w powierzchnię chrząstki ucha wprowadza się igłę, aby ją uelastycznić. Następnie chirurg używa szwów, aby utrzymać nowy kształt ucha i przymocować chrząstkę do znajdującej się za nią kości. Chociaż ta metoda jest mniej popularna, wiąże się z pewnym ryzykiem.

Koszt

Chociaż średni koszt operacji plastycznej ucha wynosi około 3000 USD, całkowita cena może być znacznie wyższa. Koszt ten zależy od rodzaju wybranej procedury oraz ubezpieczenia. Większość polis ubezpieczeniowych nie pokrywa kosztów zabiegów kosmetycznych, ale w przypadku niektórych urazów lub schorzeń wrodzonych mogą one zostać pokryte. Zazwyczaj operacje plastyczne uszu są wykonywane przy użyciu tradycyjnych technik, które pozwalają uzyskać doskonałe rezultaty przy niewielkim czasie przestoju i bliznach. Istnieje jednak kilka innych czynników, które mogą wpłynąć na koszty zabiegu otoplastyki.

Plastyka uszu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie są zadowolone ze swoich uszu. Można ją zastosować w celu zmiany kształtu ucha, usunięcia nadmiaru chrząstki i wyrównania kształtu uszu. Operacja ta może być również przeprowadzona w celu naprawy ucha, jeśli brakuje w nim jakiejś części. Może to obejmować pobranie chrząstki z innej części ciała i przeszczepienie jej na brakujące miejsce. Po zagojeniu się zabiegu efekt wygląda całkowicie naturalnie.

Średnia cena operacji plastycznej ucha wynosi 3 220 USD za jedno ucho, przy czym cena ta nie obejmuje znieczulenia ani wyposażenia sali operacyjnej. Koszt zabiegu można omówić z chirurgiem podczas konsultacji. Honoraria chirurgów plastycznych różnią się w zależności od poziomu ich wykształcenia, doświadczenia i lokalizacji. Koszty różnią się jednak znacznie w zależności od chirurga i wykonywanej procedury. Im wyższa cena, tym lepsza jest reputacja chirurga.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *