Chirurgia plastyczna uszu w celu korekcji dziurek po dużych kolczykach

Chirurgia plastyczna uszu w celu korekcji dziurek po dużych kolczykach

Czy masz dziury w uchu po noszeniu dużych kolczyków? Jeśli tak, to być może rozważasz poddanie się operacji plastycznej w celu usunięcia tego problemu. Zabieg ten może być wykonany w celu zmniejszenia rozmiaru dziury lub naprawienia rozszczepionego płatka ucha. Po zabiegu może pozostać niewielka blizna, ale płatek ucha będzie mniejszy niż wcześniej. W zależności od rodzaju zabiegu konieczne może być także usunięcie kolczyków.

Naprawa płatka ucha

Chirurgia plastyczna uszu staje się coraz bardziej popularna, ponieważ kobiety starają się przywrócić swoim płatkom uszu dawny kształt. Nadmierne noszenie kolczyków może spowodować rozerwanie lub rozciągnięcie płatków uszu, pozostawiając dziurki trudne do zamknięcia. Ponadto niektóre kobiety przez wiele lat noszą duże, zwisające kolczyki. Z czasem kolczyki te mogą rozciągać płatki uszu, powodując ich opadanie i nieatrakcyjny wygląd. Aby temu zaradzić, chirurdzy plastyczni mogą je naprawić za pomocą operacji.

Operacja plastyczna uszu jest stosunkowo prostym zabiegiem. Podczas zabiegu dr Sherris wykonuje niewielkie nacięcie na płatku ucha. Nadmiar skóry i tkanki podskórnej jest usuwany, aby naprawić dziurę i nadać płatkowi ucha bardziej naturalny wygląd. Następnie nacięcie jest zamykane za pomocą niewielkich szwów wewnętrznych i zewnętrznych. Ta operacja kosmetyczna przywróci kształt i objętość płatka ucha.

Wypełniacze dermalne

Po usunięciu dużych kolczyków możesz chcieć zmienić kształt płatków uszu, aby poprawić swój wygląd. Chirurgia plastyczna może być doskonałym sposobem na skorygowanie dziurek. Większość wypełniaczy dermalnych zawiera kwas hialuronowy, substancję, która stymuluje wzrost nowej skóry i tkanki łącznej w płatkach uszu. Produkty te pobudzają również organizm do produkcji kolagenu. Rezultaty tej procedury mogą utrzymywać się przez sześć do 12 miesięcy.

Kwas hialuronowy (HA) to wypełniacz skórny, który wstrzykuje się do rozciągniętych płatków uszu w celu zmniejszenia ich rozmiaru. Tymczasowy wypełniacz gromadzi skórę i sprawia, że otwór staje się mniejszy. Zabieg ten kosztuje około 900 USD za jedno ucho. Cena HA zależy od liczby użytych strzykawek i lokalizacji geograficznej. Większość pacjentów wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Czas gojenia się po zabiegu wynosi około siedmiu dni.

Rozciągnięty lub rozszczepiony płatek ucha

Rozciągnięty lub rozszczepiony płatek ucha jest nieatrakcyjnym stanem, który odciąga uwagę od innych elementów twarzy. Niektórzy ludzie nawet celowo rozciągają płatki uszu w celach modowych. Największym winowajcą rozciągniętych lub rozdwojonych płatków uszu jest noszenie ciężkich kolczyków, które często powodują powstawanie dziur w płatkach uszu. W większości przypadków takie dziurki nie goją się, chyba że zostanie podjęta interwencja lekarska.

Prosty zabieg chirurgiczny może naprawić rozciągnięty lub rozszczepiony płatek ucha przy minimalnym lub zerowym okresie przestoju. Początkowo płatek ucha może być zaczerwieniony i opuchnięty, ale w ciągu tygodnia powinien wrócić do normalnego stanu. Jednak gojenie się głębiej położonych tkanek może trwać miesiącami. Dlatego też właściwa pielęgnacja jest niezbędna, aby uniknąć rozciągnięcia w przyszłości. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś poddać się zabiegowi naprawy płatka ucha, możesz skonsultować się z lekarzem.

Operacja korekcji płatka ucha

Jeśli masz dziury w płatkach uszu spowodowane noszeniem dużych kolczyków, problem ten może skorygować chirurgia plastyczna uszu. Zabieg ten jest wykonywany w gabinecie w znieczuleniu miejscowym. Procedura ta jest stosunkowo bezpieczna i zwykle nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiego okresu rekonwalescencji. Okres pooperacyjny wiąże się z określonymi środkami ostrożności. Przez tydzień po zabiegu pacjenci powinni unikać intensywnego wysiłku fizycznego, trzy razy dziennie przykładać do uszu chłodne okłady i stosować leki przepisane przez chirurga. Ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce, ponieważ promienie UV mogą powodować pogrubienie tkanki bliznowatej.

Chociaż istnieje kilka metod leczenia tych problemów, jedną z najpopularniejszych jest operacja naprawcza płatka ucha. Zabieg ten jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a chirurg plastyczny usuwa nadmiar skóry z okolic rozszczepu, aby utworzyć czystą krawędź. Następnie chirurg zamyka płatek ucha za pomocą szwów. W niektórych przypadkach może zostać przeszczepiona dodatkowa tkanka z innego miejsca.

Naprawa rozerwanego płatka ucha

W niektórych przypadkach płatek ucha jest rozciągnięty z powodu noszenia zbyt dużych kolczyków. Może się to również zdarzyć naturalnie wraz z wiekiem. Niektóre kobiety decydują się na lifting twarzy, aby rozwiązać ten problem, podczas gdy inne decydują się na samodzielną operację naprawczą płatka ucha. Płatek ucha może również ulec rozerwaniu z powodu przekłucia, co wymaga przeprowadzenia operacji naprawczej w celu zamknięcia otworu. W obu przypadkach operacja wymaga uważnego oka i finezji.

Aby skorygować dziury po dużych kolczykach, pacjenci mogą poddać się operacji plastycznej. Zabieg jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Lekarz ostrożnie wycina nacięcie w płatku ucha i zszywa je na miejscu. W ten sposób przywraca się pierwotny kształt ucha. Powstały w ten sposób płatek ucha będzie wyglądał na zrównoważony i atrakcyjny. Zabieg ten może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *