Ile kosztuje zabieg blepharoplastyki?

Często, kiedy poznajemy jakąś nową osobę w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na oczy. Na ich kształt kolor i wygląd, bo właśnie one są zwierciadłem duszy. Bardzo wiele można także z nich wyczytać. Jednak podczas gdy do innych aspektów naszego ciała przykładamy należytą uwagę niestety zapominamy o oczach. A to właśnie one z biegiem czasu często narażone są na różnego rodzaju niedoskonałości.

Co to jest blefaroplastyka?

Powszechnym problemem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn są opadające powieki. Wraz z wiekiem nasze powieki coraz bardziej opadają, a nasz wygląd staje się niekorzystny. Często towarzyszą temu również zmarszczki, a także worki pod oczami. Przyczyną opadających powiek jest także stres i złe warunki pracy lub życia. Jednak jest sposób, aby temu zaradzić. Blefaroplastyka – to trudne słowo, które u wielu osób może wywołać konsternacje, to nic innego jak operacja plastyczna polegająca na chirurgicznej korekcji opadających powiek. 

Na czym dokładnie polega blefaroplastyka?

Blefaroplastyka jest bezpiecznym zabiegiem, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub na prośbę pacjenta w całkowitej anestezji. Zabieg polega na nacięciu i usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry jednak różni się w zależności od tego czy operowana jest górna czy dolna powieka. W przypadku górnej powieki usuwany jest nadmiar skóry oraz nadmiar mięśnia okrężnego oka. Bardziej problematyczna jest korekcja powiek dolnych, ponieważ w tamtym obszarze dodatkowo występują woki pod oczami. U osób starszych jest w tamtym rejonie bardzo wiotka skóra. Jednak zdecydowanie opłaca się wykonać zabieg blefaroplastyki. Charakteryzuje się on wysokim bezpieczeństwem, a efekt widoczny jest już po kilku tygodniach. Na taki zabieg decydują się osoby, którym opadająca powieka przeszkadza pod względem estetycznym (paniom trudno jest nakładać cienie oraz malować rzęsy). Jednak nie tylko ten aspekt jest powodem do tego, aby wykonać zabieg bleferoplastyki. Bardzo często opadające powieki mogą powodować zaburzenia pola widzenia. Przez to nie możemy normalnie funkcjonować. Niektóre osoby zmuszone są do tego, aby wykonać zabieg blefaroplastyki. Jednak ile on kosztuje i czy każdego będzie na niego stać?

Pożyczki online na raty

Ile kosztuje zabieg blefaroplastyki? 

Cena zabiegu, jakim jest blefaroplastyka jest uzależniona od kliniki oraz miasta, w jakim ją wykonujemy. Cena maksymalna za zabieg we Wrocławiu oraz Polanicy Zdrój może wynosić nawet do 10 tys. złotych. Według internetowych danych średnia cena za zabieg blefaroplastyki wynosi 5.186 zł. Jeżeli do wykonania zabiegu są wskazania medyczne np. opadająca powieka utrudnia widzenie zabieg jest refundowany przez NFZ. Natomiast jeżeli chcemy zdecydować się na blefaroplastykę wyłącznie ze względów estetycznych nie otrzymamy takiej pomocy finansowej. Każdy chce wyglądać pięknie i młodo, ale przy obecnej inflacji nie każdy ma środki, aby jednorazowo wydać taką sumę pieniędzy. Z pomocą przychodzą pożyczki chwilówki na dowód przez internet, które pozwolą nam wykonać nasz wymarzony zabieg Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *