Jak czyścić ucho domowymi sposobami

Jak czyścić ucho domowymi sposobami

Istnieje kilka sposobów na czyszczenie ucha. Do czyszczenia uszu możesz użyć jednej łyżeczki soli wymieszanej z połową szklanki ciepłej wody. Po namoczeniu uszu tą mieszanką przechyl głowę na bok i pozwól, aby roztwór wypłynął. Następnie przechyl głowę do tyłu, pozwalając roztworowi wypłynąć z drugiego ucha. Powtórz tę czynność na drugim uchu, a następnie wysusz je.

Wyciąg z pestek grejpfruta

Być może słyszeliście o wyciągu z pestek grejpfruta stosowanym w leczeniu infekcji ucha, ale jak można go stosować w celu zapobiegania infekcji grzybiczej? Wiele osób nie wie, że wyciąg z pestek grejpfruta ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, a nawet może poprawić samopoczucie. Na szczęście wyciąg z pestek grejpfruta może pomóc w zapobieganiu infekcjom grzybiczym, stanowiąc jednocześnie skuteczną alternatywę leczenia. Przyjmuj od pięciu do dziesięciu kropli tego płynu do wody trzy razy dziennie i sprawdź, jak działa w Twoim przypadku.

Olej kokosowy

Jeśli masz infekcję ucha i nie jesteś pewien, co robić, jednym z najlepszych domowych sposobów jest czyszczenie ucha olejem kokosowym. Jest to doskonały sposób na leczenie wielu problemów związanych z uchem, od swędzenia po infekcje. Olej kokosowy może również zmiękczyć woskowinę wewnątrz przewodu słuchowego. Możesz stosować ten środek raz lub dwa razy dziennie, aby wyleczyć objawy. Jednak w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek infekcji należy najpierw skonsultować się z lekarzem – część ta jest wynikiem pracy redaktora portalu animals.com.pl.

Roztwór słonej wody

Czyszczenie ucha w domu jest łatwe i skuteczne. Można użyć strzykawki wypełnionej ciepłą słoną wodą i przechylić głowę na bok. To zmusi woskowinę do wypadnięcia. Jeśli obawiasz się bólu i opuchlizny, spróbuj użyć świec do usuwania woskowiny z ucha. Upewnij się tylko, że nie wkładasz igły do ucha, ponieważ może to boleć. Następnie usuń woskowinę z ucha za pomocą wacika.

Bawełniany wacik

Istnieje kilka sposobów czyszczenia ucha. Jednym ze sposobów jest użycie wacika i ciepłej wody spod prysznica. Należy zachować ostrożność podczas używania bawełnianych wacików, ponieważ mogą one powodować infekcje i przedziurawić błonę bębenkową. Aby zachować czyste i bezpieczne ucho, stosuj się do poniższych wskazówek. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące czystości przewodu słuchowego, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Strzykawka kulkowa

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na usunięcie woskowiny, możesz wyczyścić ucho za pomocą strzykawki kulkowej. Narzędzia te można kupić w większości sklepów spożywczych i drogerii. Napełnij strzykawkę ciepłą wodą i włóż ją do przewodu słuchowego. Delikatnie ściśnij strzykawkę, aby wypłukać woskowinę i zanieczyszczenia. Zaleca się wykonywanie tej czynności nad wanną lub umywalką. Ważne jest, aby utrzymywać bębenek i przewód słuchowy w czystości i nie dopuścić do uszkodzenia błony bębenkowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *