Jak czyścić uszy

Jak czyścić uszy

Jak można czyścić uszy? Możesz użyć roztworu złożonego z równych części wody utlenionej i wody. Do czyszczenia uszu można również użyć strzykawki z gumową końcówką (wygląda jak baster do indyków). Aby użyć mieszaniny, należy włożyć strzykawkę do ucha. Do czyszczenia uszu można również użyć alkoholu lub białego octu.

Otoskop

Jednym ze sposobów leczenia infekcji ucha jest wlanie do chorego płata odrobiny wody utlenionej. Można to bezpiecznie zrobić za pomocą strzykawki. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas wlewania nadtlenku wodoru, ponieważ może on podrażnić skórę i spowodować oparzenia lub pęcherze. Aby zapobiec takim skutkom ubocznym, należy zawsze kupować krople do uszu przeznaczone specjalnie do tego celu.

Q-tip

Może Ci się wydawać, że użycie Q-tip do wlania nadtlenku wodoru do ucha ułatwi usunięcie woskowiny z ucha. Jednak ta metoda nie jest zalecana. Chociaż końcówka Q-tip może być wygodna, jest nieskuteczna w czyszczeniu przewodu słuchowego, a nawet może go uszkodzić – te słowa są twórczością specjalistów strony hotelsiersciuch.pl. Ponadto używanie patyczka Q-tip do usuwania woskowiny może spowodować, że zostanie ona wepchnięta głębiej do ucha, co może prowadzić do utraty słuchu, swędzenia i brzęczenia. Dr Lin przestrzega również przed używaniem patyczków higienicznych do czyszczenia uszu, co polega na wpuszczaniu gorącego wosku do ucha.

Bawełniany wacik

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić podczas czyszczenia uszu, jest pamiętanie, aby nie używać wacików do uszu. Mogą one bowiem przebić błonę bębenkową i spowodować uraz fizyczny. Jeśli musisz wyczyścić uszy, poczekaj z tym do momentu wzięcia prysznica i ustaw paznokieć na końcu wacika lub patyczka. Możesz także użyć ciepłej wody z prysznica, aby zmiękczyć woskowinę.

Krople do uszu zawierające nadtlenek wodoru Krople do uszu zawierające nadtlenek wodoru są powszechnie stosowane w leczeniu infekcji uszu i usuwaniu woskowiny nagromadzonej w kanale słuchowym. Krople te, choć skuteczne, należy stosować z umiarem. Należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na butelce, aby nie dopuścić do nadmiernej aplikacji i podrażnienia uszu. Stosuj od jednej do trzech kropli do każdego ucha dwa razy dziennie przez dwa do trzech dni, a po użyciu wytrzyj je do czysta chusteczką. Nadtlenek wodoru ma kilka potencjalnych skutków ubocznych, w tym reakcję alergiczną i możliwość uszkodzenia słuchu.

Ropa w przewodzie słuchowym

Jeśli chcesz wiedzieć, czy możesz wlać nadtlenek wodoru do ucha, powinieneś najpierw przeczytać ten artykuł. Stosowanie wody utlenionej bezpośrednio do ucha może powodować powstawanie pęcherzy i oparzeń, dlatego najlepiej jest stosować krople przeznaczone specjalnie do uszu. Możesz bezpiecznie wprowadzić nadtlenek wodoru do ucha, jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na butelce. Upewnij się, że nie wkładasz do ucha więcej niż 10 kropli na raz i że nie stosujesz go częściej niż przez cztery dni z rzędu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *