Rekonstrukcyjna chirurgia plastyczna uszu

Rekonstrukcyjna chirurgia plastyczna uszu

Jeśli chciałbyś uzyskać nowy wygląd uszu, operacja plastyczna uszu może być dobrym rozwiązaniem. Jednak ten rodzaj operacji może spowodować trwałą zmianę kształtu i wyglądu ucha. Jeśli nie jesteś zadowolony z ostatecznych rezultatów, powinieneś rozważyć poddanie się operacji korekcyjnej. Jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed zaplanowaniem tego zabiegu.

Operacja plastyczna uszu

Operacja rekonstrukcyjna ektodermy może być bardzo skuteczna w korygowaniu opadających uszu u dziecka. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik chirurgii plastycznej można odtworzyć ucho dziecka, przywracając mu pewność siebie. Otoplastyka może spowodować cofnięcie się uszu i zmniejszenie małżowiny usznej. Może także zmienić kształt fałdu usznego, dzięki czemu stanie się on bardziej estetyczny.

Przed zabiegiem pacjenci powinni zaprzestać palenia tytoniu na kilka tygodni. Również pacjenci przyjmujący leki rozrzedzające krew powinni poinformować o tym chirurga. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do pracy i szkoły – słowa te pochodzą od redaktora strony odbierzporadnik.pl. Dzieci mogą wymagać ścisłej obserwacji przez nauczyciela lub rodzica przez kilka pierwszych tygodni. Przez kilka miesięcy należy regularnie umawiać się na wizyty kontrolne. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nietypowych objawów, takich jak utrzymująca się infekcja ucha, należy skontaktować się z chirurgiem.

Ocena kandydata

Aby poddać się operacji plastycznej uszu, należy najpierw odbyć konsultację z chirurgiem zajmującym się otoplastyką. Podczas tej wizyty chirurg dokładnie oceni Twój ogólny stan zdrowia i określi, czy operacja plastyczna uszu jest odpowiednim rozwiązaniem w Twoim przypadku. Zleci on szereg badań laboratoryjnych, aby upewnić się co do ogólnego stanu zdrowia pacjenta i określić ewentualne ryzyko związane z operacją. Chirurg oceni również budowę Twojego ucha i proporcje twarzy, aby opracować plan leczenia dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Chirurdzy kosmetyczni stosują różne techniki w celu skorygowania zniekształceń uszu pacjenta. Chociaż większość wyników operacji plastycznych uszu jest subiektywna, chirurdzy muszą brać pod uwagę konkretne życzenia swoich pacjentów. Pacjenci powinni upewnić się, że przed zabiegiem mają realistyczne oczekiwania. Istotne jest, aby pokazać im realistyczne zdjęcia oczekiwanego wyglądu ucha, z naciskiem na górną jedną trzecią wystającego płatka.

Czas rekonwalescencji

Po zabiegu plastyki uszu pacjent otrzyma szczegółowe instrukcje dotyczące okresu pooperacyjnego. Długość okresu rekonwalescencji zależy od historii choroby i osobistych preferencji pacjenta. Rekonwalescencja po zabiegu trwa od dwóch do czterech tygodni, w zależności od rodzaju operacji plastycznej uszu i pacjenta. Po zabiegu pacjent będzie nosił opaskę utrzymującą uszy na miejscu, a lekarz może przepisać leki przeciwbólowe, które pomogą mu poradzić sobie z dyskomfortem. Może wystąpić pewne odrętwienie wokół linii szwów, ale jest ono tymczasowe. Ważne jest, aby dokładnie stosować się do zaleceń chirurga.

Ból pooperacyjny, obrzęk i zasinienie będą występować przez kilka dni. Opatrunek pomoże zminimalizować obrzęk, ale przez pierwszy tydzień należy unikać noszenia kolczyków w uszach. Większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności po upływie tygodnia. Mimo że w ciągu pierwszych kilku tygodni mogą wystąpić pewne zasinienia i obrzęk, prawdopodobnie ustąpią one i znikną w ciągu kilku tygodni. Po tym czasie należy unikać uprawiania sportów kontaktowych i noszenia opaski na głowę.

Koszt

Jeśli nie czujesz się pewnie w związku ze swoimi uszami, możesz poddać się operacji plastycznej uszu. Zabieg ten nazywany jest otoplastyką i ma na celu skorygowanie zniekształceń ucha zewnętrznego. Może być konieczny, jeśli Twoje uszy wystają zbyt daleko lub są zbyt duże w stosunku do Twojej głowy. Dr Stein jest chirurgiem plastycznym z podwójnym certyfikatem, który rutynowo przeprowadza operacje otoplastyki zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Może pomóc Ci uzyskać uszy, o jakich zawsze marzyłeś!

Operacja EarFold(tm) może skorygować wypukłość uszu za pomocą implantu umieszczanego chirurgicznie pod skórą. Operacja trwa około 20 minut i kosztuje około 1 000 dolarów. Operacja zmniejszenia płatka ucha może być również stosowana w celu skorygowania dużego płatka ucha. Ten zabieg kosmetyczny usuwa nadmiar tkanki płatka ucha i przywraca naturalny wygląd uszu. Koszt zabiegu wynosi zazwyczaj od 400 do 900 dolarów za ucho.

Opcje zabiegowe

Otoplastyka, czyli przypinanie uszu, to popularny zabieg kosmetyczny stosowany w celu korekcji odstających lub zniekształconych uszu. Zabieg ten może być wykonywany u dzieci lub dorosłych i koryguje wrodzone zniekształcenia uszu, w tym skrzywione, zbyt duże i nadmiernie wystające uszy. Jest ona także stosowana w celu korekcji wad wrodzonych lub korekcji zniekształceń uszu powstałych w wyniku urazów.

Otoplastyka bez nacięć (otoplastyka bez nacięć) to kolejna metoda rekonstrukcji ucha. Procedura ta nie wymaga nacinania skóry, a zamiast tego polega na wprowadzeniu igły do chrząstki ucha. Dzięki temu chrząstka staje się bardziej elastyczna, a szwy są wykorzystywane do utrzymania nowego kształtu i przymocowania chrząstki do kości za uchem. Nie udowodniono, że ta procedura jest równie bezpieczna i skuteczna jak inne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *