Kiedy należy poddać się operacji ucha?

Czy operacje plastyczne uszu mogą poprawić słuch?

Kiedy należy poddać się operacji ucha? Przy ustalaniu terminu wizyty należy wziąć pod uwagę wiele czynników. W zależności od rodzaju zabiegu, może on być przeprowadzony w gabinecie chirurga lub w szpitalu. Ważne jest, aby odpowiednio zaplanować wizytę i przybyć do centrum chirurgii na czas. Ten rodzaj operacji wiąże się z krwawieniem, wyciekiem płynu i bolesnością. Należy nosić wygodne ubranie, które można łatwo zdjąć. Należy wybierać bluzki z zamkami błyskawicznymi lub guzikami ułatwiającymi zdejmowanie.

Objawy otoplastyki

W ciągu pierwszych kilku dni po operacji ucha prawdopodobnie wystąpi drenaż ucha. Należy również unikać wydmuchiwania nosa i nadmuchiwania uszu. W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu nie należy nosić obcisłych koszulek. Idealna jest luźna opaska na głowę. Może ona zapobiegać wyrywaniu uszu do przodu podczas snu. Chirurg poinformuje Cię, kiedy należy wyjąć zatyczkę. Niektóre osoby muszą używać do zatykania ucha wacika nasączonego wazeliną lub wazeliną.

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu chirurgicznego na uszach, przed umówieniem się na wizytę musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, należy omówić z chirurgiem swoją historię choroby. Należy ujawnić wszystkie aktualnie przyjmowane leki. Po drugie, należy ujawnić wszelkie występujące alergie. Jeśli pacjentka ma alergie, lekarz może zaproponować alternatywne leczenie. Można także zadawać pytania dotyczące najnowszej historii choroby i aktualnego stanu zdrowia. Lekarz może poprosić o przyjmowanie pewnych leków przed operacją.

Po operacji ucha możesz odczuwać ból i dyskomfort. Twój słuch może być przytępiony lub zniekształcony. Po zabiegu mogą również wystąpić zmiany w szczękościsku lub smaku. Za uchem może zostać umieszczona rurka drenująca w celu odprowadzenia nadmiaru płynów. Rurka zostanie usunięta podczas wizyty pooperacyjnej. Po operacji ucha będziesz mógł powrócić do normalnej aktywności w ciągu trzech do siedmiu dni. W ciągu pierwszych kilku tygodni może wystąpić ból i dyskomfort. Słuch może powrócić w ciągu kilku miesięcy, ale może to być trwały efekt uboczny.

Objawy tympanoplastyki

Chociaż wielu pacjentów nie odczuwa żadnych bezpośrednich objawów po tympanoplastyce, istnieje kilka typowych powikłań. Przez około tydzień pacjenci powinni unikać pływania, intensywnego wydmuchiwania nosa i podróży samolotem. Powinni również unikać zatłoczonych miejsc, takich jak zatłoczone środki transportu publicznego. Pacjenci z Santa Monica, Brentwood, Malibu, Culver City i Marina Del Rey często poddają się zabiegowi tympanoplastyki.

Dyskomfort pooperacyjny obejmuje bolesność, ból ucha i wyciek z ucha. Po zabiegu pacjenci powinni utrzymywać ucho w czystości i suchości, aby ułatwić gojenie się błony bębenkowej i zmniejszyć ryzyko infekcji. W ciągu pierwszego tygodnia pacjenci powinni nosić opatrunek, unikać pływania i latania. Pacjenci powinni postępować zgodnie z instrukcjami pooperacyjnymi otrzymanymi od chirurga, aby zapewnić bezpieczny i pomyślny powrót do zdrowia.

W niektórych przypadkach tympanoplastyka jest wykonywana w celu naprawienia otworu w błonie bębenkowej. U dzieci zabieg ten jest niekiedy zalecany w celu naprawy otworu w błonie bębenkowej, który nie goi się samoistnie. Może być również wykonywana u pacjentów cierpiących na przewlekłe infekcje ucha. Podczas zabiegu pacjenci są poddawani znieczuleniu ogólnemu. Przez cały czas trwania zabiegu są nieprzytomni. Pacjenci powinni spodziewać się bólu i krwawienia, co jest normalne w przypadku dzieci.

Objawy mastoidektomii

Istnieje kilka sposobów zdiagnozowania potrzeby wykonania mastoidektomii przed poddaniem się zabiegowi. W pierwszej kolejności należy udać się do specjalisty. Podczas konsultacji należy również zapytać lekarza o objawy. Objawy te mogą być spowodowane infekcją ucha, np. nawracającym bólem ucha, lub guzem płata środkowego. Leczenie chirurgiczne może złagodzić te objawy. Ponadto mastoidektomia może poprawić słuch i zapobiec konieczności przeprowadzenia kolejnej operacji.

Prosta mastoidektomia wymaga otwarcia kości w uchu środkowym i usunięcia zainfekowanej tkanki. Do usunięcia zainfekowanej tkanki wewnątrz wyrostka sutkowatego można użyć wiertła chirurgicznego. Następnie nacięcie zamyka się szwami lub gazą. W niektórych przypadkach podaje się antybiotyki doustnie lub dożylnie. Należy także ograniczyć spożycie alkoholu i kofeiny, aby zmniejszyć ryzyko powikłań.

W zależności od rodzaju mastoidektomii, po zabiegu może wystąpić krwawienie. Przez kilka dni po zabiegu należy spodziewać się niewielkiej suchości w ustach, która jednak z czasem zanika. Ponadto po tympanomastoidektomii może wystąpić zmiana smaku. U 1% pacjentów może dojść do poważnej utraty słuchu. U niektórych osób podczas zabiegu mogą wystąpić trudności z oddychaniem lub zaburzenia rytmu serca.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *