Jak odetkać ucho po basenie

Jak odetkać ucho po basenie

Pierwszym krokiem w leczeniu ucha pływaka jest usunięcie płynu. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ucha. Może to być jednak również bolesne, więc musisz się upewnić, że usuniesz go jak najszybciej. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby wyleczyć ucho i zapobiec wystąpieniu tego zjawiska w przyszłości. Czytaj dalej, aby zapoznać się z tymi wskazówkami.

Pozbywanie się płynu w kanale słuchowym

Pozbywanie się płynu w uchu po basenie jest częstym zjawiskiem, ale jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ilość wody zatrzymywanej w uchu. Po pierwsze, unikaj używania patyczków kosmetycznych, ponieważ mogą one podrażnić skórę w kanale słuchowym i spowodować infekcję. Następnie należy spróbować zebrać nadmiar płynu ręcznikiem lub przyłożyć dłoń do ucha, aby grawitacja zrobiła swoje. Wreszcie, nigdy nie należy stosować kropli do uszu wydawanych na receptę, ponieważ mogą one zawierać alkohol. Aby uniknąć tych skutków ubocznych, można spróbować sporządzić własny roztwór i wlać cztery lub pięć kropli do każdego ucha.

Mimo że pływanie to świetna zabawa, jeśli woda dostanie się do ucha, może to powodować dyskomfort. Może pojawić się uczucie pełności lub wrażenie, że woda chwieje się w uchu. Jest to tzw. zapalenie ucha zewnętrznego, które może wystąpić w obu uszach. Nieleczone może prowadzić do poważnej infekcji zwanej uchem pływaka lub jeszcze gorzej.

Ochrona ucha podczas gojenia

Po zbyt długim pobycie w wodzie należy chronić ucho, zakładając zatyczki do uszu. Chlor zawarty w wodzie wysusza przewód słuchowy, co może powodować zapalenie ucha pływaka. Woda w basenie jest zwykle bezpieczniejsza niż woda w jeziorze, ale w uzdrowiskach obowiązują przepisy dotyczące sprawdzania poziomu bakterii. Możesz także chronić swoje ucho, zakładając zatyczki do uszu podczas pobytu w wodzie i dbając o dokładne osuszenie uszu po zakończeniu pływania.

Po pływaniu należy unikać wkładania do uszu wacików lub patyczków higienicznych. Woda w uszach może zawierać bakterie i grzyby. Jeśli odczuwasz ból lub masz infekcję, unikaj pływania. Nie wkładaj do ucha niczego obcego, jeśli niedawno przeszedłeś operację ucha lub infekcję ucha. Ciało obce może wepchnąć materiał głębiej do przewodu słuchowego i uszkodzić delikatną skórę otaczającą ucho.

Zapobieganie zapaleniu ucha pływaka

Jeśli ostatnio byłeś na basenie, to prawdopodobnie spotkałeś się ze strasznym zjawiskiem „ucha pływaka”. Ta bolesna infekcja ucha zewnętrznego jest spowodowana przez wodę, która pozostaje w przewodzie słuchowym przez dłuższy czas. Ponieważ woda pozostaje w przewodzie słuchowym, może stać się siedliskiem bakterii i wywołać infekcję. Aby zapobiec zapaleniu ucha pływaka, należy utrzymywać ucho w suchości, a nawet zakupić specjalne wkładki do uszu pływaków.

Jednym ze sposobów zapobiegania zapaleniu ucha pływaka po wyjściu z basenu jest noszenie zatyczek do uszu, które zapobiegają przedostawaniu się wody do kanału słuchowego. Można też kupić zatyczki, które dobrze przylegają do uszu. Chlor zawarty w wodzie jest czynnikiem wysuszającym. Aby uniknąć ucha pływaka, możesz po kąpieli wyczyścić uszy preparatem na bazie alkoholu, który zabije bakterie i zmniejszy ryzyko infekcji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *