Czy leczenie chrapania jest objęte ubezpieczeniem?

Czy leczenie chrapania jest objęte ubezpieczeniem?

Wiele planów ubezpieczeniowych pokrywa koszt SomnoGuard, urządzenia medycznego stosowanego w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego. Ponadto jest ono powszechnie dostępne i kosztuje mniej niż inne metody leczenia. Jednak wiele planów ubezpieczeniowych nie pokryje kosztów samodzielnego leczenia chrapania. Należy zasięgnąć porady lekarza lub pielęgniarki, aby zrozumieć zakres ubezpieczenia.

Chirurgiczne podejście do chrapania

Jeśli chrapanie jest poważne, można rozważyć chirurgiczne podejście do złagodzenia tego stanu. Chrapanie jest spowodowane wibracjami tkanek w gardle, zazwyczaj podniebienia miękkiego lub tylnej części dachu jamy ustnej. Chociaż chirurgiczne podejście do chrapania może poprawić Twoje życie, wiąże się ono również z różnymi zagrożeniami. Dlatego najlepiej jest omówić swoje obawy z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Niektóre chirurgiczne podejścia do chrapania są objęte programami ubezpieczeń medycznych. Na przykład, zabieg filarowy polega na chirurgicznym wszczepieniu małych, 1,5 milimetrowych prętów poliestrowych w górne podniebienie miękkie. Te małe pręty usztywniają otaczającą je tkankę, zmniejszając głośność chrapania. W innym podejściu chirurgicznym, zwanym UPPP (upper palatoplastyka podniebienia), usuwa się tkankę miękką wokół podniebienia w celu zmniejszenia chrapania.

Niektóre przypadki chrapania mogą być wynikiem zablokowania nosa. Pomocne w udrożnieniu nosa są aerozole ze słoną wodą. Pomocne mogą być również sterydy donosowe lub paski rozszerzające. Czasami konieczna może być operacja w celu leczenia powiększonych małżowin nosowych lub odchylonej przegrody.

Jeśli szukasz skutecznego sposobu leczenia chrapania, możesz odwiedzić centrum snu specjalizujące się w zabiegach na chrapanie. Istnieje wielu chirurgów reklamujących się jako eksperci w dziedzinie chirurgii bezdechu sennego. Jednak nie wszyscy z tych chirurgów są wykwalifikowani do wykonywania Procedury Filara, a niektóre z ich roszczeń są fałszywe. Dobry chirurg będzie w stanie omówić Twoje opcje i dowiedzieć się, czy procedura Pillar jest dla Ciebie odpowiednia.

Procedury nieinwazyjne

Jeśli jesteś pacjentem, u którego wystąpił bezdech senny, nieinwazyjne zabiegi na chrapanie są świetnym sposobem na wyeliminowanie tego schorzenia i poprawę jakości życia. Nieinwazyjne metody leczenia chrapania są dostępne w wielu formach, w tym w postaci urządzeń doustnych i ustników.

Aby firma ubezpieczeniowa pokryła koszty zabiegu, należy przedstawić dokumentację, że chrapanie jest spowodowane niedrożnością nosa. Dotyczy to zarówno zabiegów chirurgicznych, jak i nieinwazyjnych. Paneliści zgodzili się również, że pacjenci powinni być świadomi ryzyka związanego z tymi zabiegami. Zalecili, aby pacjenci byli w pełni poinformowani o wszystkich swoich opcjach i ustalili realistyczne oczekiwania przed poddaniem się operacji. Chociaż chirurgia snu okazała się skuteczna w niektórych przypadkach, nie zawsze możliwe jest całkowite wyleczenie tego stanu. Pacjenci powinni przestrzegać planu leczenia, aby zminimalizować niepowodzenia i zmaksymalizować wyniki.

NightLase to nieinwazyjna metoda leczenia chrapania, która wykorzystuje laser do zacieśnienia podniebienia miękkiego. Procedura ta jest bezpieczna i skuteczna w leczeniu zarówno chrapania, jak i obturacyjnego bezdechu sennego. Każda sesja zabiegowa trwa około 20 minut, a niektórzy pacjenci wymagają dodatkowych sesji.

Uvulectomia to kolejna inwazyjna opcja leczenia chrapania, która nie wiąże się z ograniczeniami funkcjonalnymi. Wiąże się ona jednak z istotnym ryzykiem. Procedura ta jest najczęściej wykonywana w Afryce w celu leczenia nawracających infekcji gardła i ostrego obrzęku języczka, który powoduje zaburzenia oddychania.

Pokrycie ubezpieczeniowe

Pokrycie ubezpieczeniowe za leczenie chrapania może być zdradliwe. Wielu ubezpieczycieli uważa chrapanie za stosunkowo nieszkodliwe zaburzenie, więc mogą nie pokryć kosztów leczenia. Jeśli jednak cierpisz na bezdech senny lub powiązane z nim zaburzenie snu, możesz kwalifikować się do otrzymania świadczeń. W wielu przypadkach leczenie bezdechu sennego złagodzi lub wyeliminuje chrapanie.

Chrapanie jest powszechnym stanem spowodowanym przez powietrze przechodzące przez tkankę gardła. Choć może być uciążliwe dla członków rodziny, może być również sygnałem ostrzegawczym poważniejszych problemów medycznych. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć bezdech senny, Twój lekarz może zalecić Ci wizytę u specjalisty ds. snu w celu przeprowadzenia badania snu. Specjalista ten może określić, czy chrapanie jest objawem tego schorzenia i jak bardzo wpływa ono na jakość Twojego snu.

Jeśli próbowałeś innych metod leczenia bez powodzenia, opcją jest zabieg chirurgiczny. Istnieje kilka dostępnych procedur, w tym septoplastyka, uvulopalatopharyngoplastyka i genioglossus advancement. Procedury te pomogą powietrze do poruszania się przez gardło łatwiej. Zabieg ten staje się coraz bardziej powszechny u młodszych pacjentów i ma wysoki wskaźnik sukcesu.

Leczenie chrapania może być drogie, ale nie jest niemożliwe, aby uzyskać pomoc, której potrzebujesz. Na szczęście wiele firm ubezpieczeniowych zapłaci za badanie snu. Badanie snu może pomóc określić, czy Twój stan jest poważniejszy i szybciej go leczyć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *