Odtworzyć odgryzione ucho

Naturalny środek na ból ucha

Holyfield najprawdopodobniej poczeka z poddaniem się operacji rekonstrukcyjnej do czasu odejścia z boksu zawodowego. Odgryzionego fragmentu ucha nie można ponownie przymocować za pomocą przeszczepów złożonych, w których wykorzystuje się więcej niż jeden rodzaj tkanki. Można jednak użyć zwykłego przeszczepu skóry. Odgryziony fragment ucha nie ma krążenia krwi, więc do jego naprawy można użyć zwykłego przeszczepu skóry.

Ponowne założenie odciętego ucha bez mikrochirurgii

Mikrochirurgiczne założenie ucha jest najskuteczniejszą metodą ponownego założenia odciętego ucha. Pozwala ona uzyskać najlepsze wyniki estetyczne, ale wymaga zespolenia tętniczego. W niektórych przypadkach można zachować tylną skórę kikuta małżowiny usznej, co czyni tę metodę alternatywną. W takich sytuacjach preferowana jest procedura jednoetapowa. Należy jednak pamiętać, że technika ta nie jest pozbawiona ryzyka.

W naszym badaniu technika Baudeta została z powodzeniem zastosowana u dwóch pacjentów z traumatyczną amputacją ucha spowodowaną ugryzieniem przez człowieka. Jest ona łatwa do zastosowania bez konieczności wykonywania zabiegów mikrochirurgicznych, daje doskonałe wyniki estetyczne i pozwala zachować okoliczne tkanki w przypadku niepowodzenia. Technika Baudeta jest łatwa do zastosowania i pozwala na zachowanie sąsiadujących tkanek. Nie mamy konkurencyjnych interesów: DK wykonał zabiegi chirurgiczne i przygotował manuskrypt. AK wykonał jedną operację, JH drugą, a CB uczestniczył w obserwacji.

Pokrywanie odsłoniętej chrząstki

Technika pokrywania odsłoniętej chrząstki w celu odtworzenia odgryzionego ucha opiera się na technikach inżynierii tkankowej. Dobrym kandydatem do tej procedury jest chrząstka w kształcie ucha ludzkiego uzyskana metodą in vitro. Jej zaletą jest to, że naśladuje naturalną chrząstkę w kształcie ucha i zachowuje jego kształt. Chrząstkę wyhodowaną in vitro można kontrolować zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru poprzez sterowanie strukturą wewnętrzną rusztowania.

Pierwszym krokiem jest utworzenie płata obrotowo-drzwiowego z chrząstki małżowiny usznej. Po usunięciu ogryzionej chrząstki płat jest składany do przodu i mocowany do centralnej szypuły podskórnej. Następnie płat jest wszywany za pomocą szwów 4-0 poliglecaprone 25. Następnie płat jest zszywany z oknem chrząstki, które odtwarza crura antyhelix.

Przywracanie kształtu

Urazy zgryzowe uszu mogą być niszczące, ale jest na to szansa. W tym artykule omówiono dostępne procedury przywracania kształtu pogryzionego ucha. Należy pamiętać, że chociaż ukąszenia innych części ciała mogą być mniej poważne, to jednak mogą prowadzić do poważnych powikłań. Ponadto ukąszenia przez ludzi mogą prowadzić do zakażenia, dlatego konieczne jest jak najszybsze zwrócenie się o pomoc do lekarza.

Kształt ucha zmienia się podczas żucia, ponieważ mięśnie żucia i przewód słuchowy zmieniają kształt w pobliżu stawu skroniowo-żuchwowego. W tym badaniu Kurosawa i współpracownicy opracowali urządzenie noszone na głowie, które może monitorować kształt przewodu słuchowego podczas niedrożności. Czujnik douszny jest połączony z urządzeniem fotoelektrycznym z diodą emitującą światło (940 nm), które mierzy zmianę kształtu przewodu słuchowego podczas niedrożności.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *