Naturalny środek na ból ucha

Naturalny środek na ból ucha

Czosnek jest skutecznym naturalnym środkiem na ból ucha i ma wiele zastosowań, od żucia surowego ząbka czosnku po wcieranie oleju z ząbków czosnku w ucho. Mimo że czosnek nie zastępuje antybiotyków, może przynieść natychmiastową ulgę. Czosnek można żuć bezpośrednio z główki, można też podgrzać go w oleju i włożyć do ucha.

Przykładanie ząbka czosnku do bolącego ucha

Jeśli chodzi o łagodzenie bólu związanego z zapaleniem ucha, przykładanie ząbka czosnku może zdziałać cuda. Pierwszym krokiem w stosowaniu czosnku na bolące ucho jest przygotowanie oleju czosnkowego. Kilkoma łyżkami stołowymi tego oleju można posmarować wnętrze ucha. Umieść kawałek bawełny nad otworem ucha i nasącz go olejem czosnkowym. Nałóż ten roztwór na bolące ucho na kilka minut, a następnie usuń bawełnę.

Tradycyjnie czosnek był stosowany w leczeniu infekcji uszu. Przykładanie czosnku do bolącego ucha to naturalny sposób na zmniejszenie bólu i obrzęku spowodowanego infekcją bakteryjną. Czosnek jest od wieków stosowany do łagodzenia bólu i wspomagania gojenia. Olejek współpracuje z organizmem, przynosząc ulgę szybko i skutecznie. Tysiące dzieci otrzymuje antybiotyki na infekcje ucha, ale leki te mogą trwale zmienić bakterie jelitowe. Nadużywanie antybiotyków powoduje także, że wiele rodzajów bakterii uodparnia się na te leki.

Stosowanie oleju czosnkowego w leczeniu infekcji ucha

Olej czosnkowy może pomóc w naturalnym leczeniu infekcji ucha. Można go szybko i łatwo przygotować ze świeżego, organicznego czosnku. W większości sklepów spożywczych czosnek jest dostępny przez cały rok. Czosnek to świetny sposób na zwalczanie infekcji, ponieważ działa kojąco i łagodzi ból. W celu złagodzenia bólu ucha można stosować olejek czosnkowy zamiast antybiotyków stosowanych miejscowo. Jeśli masz małe dzieci, nakładaj więcej olejku czosnkowego na chore ucho niż na jego okolice.

Olejek czosnkowy należy podgrzać do momentu, aż stanie się aromatyczny. Następnie umieść go w szklanym słoiku i odstaw do lodówki, aż będzie gotowy do użycia. Umieść 2-3 krople ciepłego olejku czosnkowego w uchu dotkniętym chorobą. Jeśli to nie wystarczy, umieść kawałek bawełny nad otworem ucha i pozostaw w tej pozycji przez około dziesięć do piętnastu minut. Zabieg ten można powtarzać dowolną ilość razy, o ile nie wystąpią żadne poważne skutki uboczne.

Stosowanie bazylii w leczeniu bólu ucha

Bazylia jest wykorzystywana jako lek od czasów starożytnych. Aby uzyskać sok, należy zmiażdżyć liście. Po wyciśnięciu soku połącz go z olejem kokosowym. Innym naturalnym środkiem antybakteryjnym, który można dodać do soku z bazylii, jest ocet jabłkowy. Nałóż tę mieszankę na zainfekowane lub bolące ucho. Ale uważaj! Może to wywołać skutki uboczne. Stosuj olejek bazyliowy tylko wtedy, gdy jesteś pewien jego skuteczności.

Olejek eteryczny z bazylii pozyskiwany jest z liści rośliny bazylii. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Olejek bazyliowy jest również skuteczny w walce z bakteriami. W badaniu przeprowadzonym na zwierzętach stwierdzono, że olejek bazyliowy skutecznie leczy infekcje uszu. Zioło należy jednak zawsze stosować zgodnie z zaleceniami. Może ono zawierać substancje drażniące, a nawet pogorszyć stan zdrowia. Dlatego nie należy stosować olejku bazyliowego na bolące ucho, jeśli nie ma pewności, że pomoże.

Stosowanie oleju z dziewanny w leczeniu bólu ucha

W przeszłości ludzie stosowali olej z dziewanny w leczeniu różnych bólów ucha. Wiele naturalnych środków leczniczych ma takie samo działanie jak leki, w tym akupresura. Jednak olej z dziewanny może nie być najlepszym wyborem dla wszystkich. Olejek może być zbyt silny do stosowania wewnątrz ucha, a niektóre preparaty mogą zasłaniać lekarzowi widok na błonę bębenkową. Zamiast tego należy zwrócić się do specjalisty medycyny holistycznej, który wie, jak przygotować olejek mulleinowy do stosowania w uchu.

Olejek z dziewanny jest dobrym naturalnym środkiem na ból ucha, zwłaszcza jeśli przewód słuchowy jest wypchany wacikami. Do leczenia bólu ucha można użyć kilku kropli olejku. Możesz także połączyć go z dziurawcem. Pamiętaj, aby przechowywać butelkę w suchej szafce, ponieważ olejek jest bardzo stabilny. Nałóż olejek na chore ucho i pozostaw na kilka minut. Możesz także użyć butelki z ciepłą wodą, aby ogrzać ucho, co zmniejszy ból.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *