Na czym polega laserowe leczenie chrapania Fotona?

Poznaj skuteczny sposób na to, jak wyleczyć chrapanie. Dowiedz się więcej na temat laserowego leczenia chrapania.

Chrapanie to przypadłość, która stanowi problem nie tylko dla chorego, ale też dla jego najbliższych. Niektórzy przechodzą z chrapaniem do porządku dziennego, sądząc, że nic się nie da z tym zrobić. Tymczasem istnieją skuteczne sposoby na to, jak wyleczyć chrapanie i to nie tylko chirurgicznie. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na temat laserowego leczenia chrapania.

Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie to schorzenie laryngologiczne. Przyczyny chrapania koncentrują się w obrębie jamy ustnej, gardła i nosa. Zazwyczaj przypadłość ta wynika z rozluźnienia mięśni gardła podczas snu – wdychane powietrze nie ma wystarczająco dużej ilości miejsca na swobodny przepływ, dlatego zaczyna wirować, poruszając luźnymi strukturami w jamie ustnej, czego efektem jest charakterystyczny dźwięk nazywany chrapaniem. Często współistniejącym schorzeniem jest bezdech śródsenny, który jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ prowadzi do niedotlenienia mózgu i może przyczynić się do rozwoju wielu chorób przewlekłych.

Niektóre przypadki chrapania wymagają interwencji chirurgicznej, ponieważ mogą wynikać z obecności polipów lub skrzywionej przegrody nosowej. W większości sytuacji wystarczy jednak prosty zabieg laserowy, by skutecznie zniwelować chrapanie lub nawet całkowicie pozbyć się tego problemu. Leczenie chrapania laserem można wykonać nawet u osób, które cierpią z powodu bezdechu sennego. Zanim jednak lekarz zastosuje laserowe leczenie chrapania, musi przeprowadzić z pacjentem wnikliwy wywiad i wykonać odpowiednie badania, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Jak wygląda leczenie chrapania laserem Fotona?

Laserowe leczenie chrapania NightLase przy pomocy urządzenia Fotona to delikatny i łatwy sposób na odzyskanie przez pacjenta i jego bliskich spokojnego snu. Laser erbowo-yagowy umożliwia wykonanie bezoperacyjnego, bezpiecznego i niewymagającego rekonwalescencji zabiegu na chrapanie. Terapię wykonuje wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, pacjent powinien być w dobrej kondycji zdrowotnej, nie mogą występować u niego żadne infekcje dróg oddechowych.

Metoda laserowego leczenia chrapania, dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, polega na naświetleniu struktur cieśni gardła, czyli podniebienia, łuków podniebiennych i języczka w celu stymulacji komórek, które w tkankach odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Takie komórki, pobudzone do produkcji, namnażają włókna kolagenowe i w konsekwencji doprowadzają do usztywnienia tych struktur.

Podczas zabiegu Pacjent odczuwa delikatne ciepło na podniebieniu. To ciepło momentami przeradza się w uczucie gorąca, ale nie jest to na tyle bolesne, aby wymagało znieczulenia. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Efekty laserowego leczenia chrapania

Celem laserowego leczenia chrapania jest usztywnienie rozluźnionych przestrzeni wewnątrz gardła poprzez ich naturalną regenerację i wzmocnienie. Terapia laserem Fotona to nieinwazyjny zabieg niwelujący zaburzenia oddychania podczas snu i poprawiający jego jakość, dzięki czemu pacjent zaczyna się wysypiać, staje się bardziej wypoczęty i skoncentrowany w ciągu dnia.

Dla uzyskania optymalnych efektów laserowe leczenie chrapania wykonuje się w serii około 3 zabiegów. Ostateczny efekt odczuwalny jest po około 4 miesiącach od ostatniego zabiegu.Chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego leczenia chrapania? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *