Jak smarować bolące uszy

Jak smarować bolące uszy

Możesz zaaplikować kilka kropli olejku do bolącego ucha za pomocą zakraplacza lub zanurzyć wacik w odrobinie olejku. Nie wkładaj kroplomierza bezpośrednio do przewodu słuchowego, lecz wetrzyj olejek w skórę przed uchem, w okolicy szczęki. Leżąc, pozwól, aby olejek wsiąkł w ucho, ponieważ wypłynie, jeśli wstaniesz.

Oliwa z oliwek

Być może znasz już korzyści płynące ze stosowania oliwy z oliwek na bolące ucho. Może ona złagodzić ból ucha, a także usunąć nadmiar woskowiny. Oliwę z oliwek należy jednak stosować tylko raz lub dwa razy dziennie, ponieważ wielokrotne stosowanie może prowadzić do zwiększonego gromadzenia się woskowiny. Zamiast tego spróbuj przykładać oliwę do ucha raz dziennie przez okres od jednego do dwóch tygodni.

Olejek czosnkowy

Olejek czosnkowy jest naturalnym środkiem na ból ucha. Ma ona właściwości kwaśne i lekko ściągające, co może pomóc w zmiękczeniu woskowiny, która może przyczyniać się do bólu i zapalenia ucha. Oliwa z oliwek jest nie tylko skutecznym środkiem na ból ucha, ale ma również wiele zalet zdrowotnych. Obniża ciśnienie krwi i jest doskonałym olejem do gotowania – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu spokokatolik.pl. Czosnek i oliwa z oliwek mają wiele podobnych zalet, w tym właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Zarówno czosnek, jak i oliwa z oliwek są bogate w przeciwutleniacze i mogą zapobiegać nowotworom.

Olejek bazyliowy

Chociaż korzyści płynące ze stosowania olejku bazyliowego do smarowania bolącego ucha są liczne, przy jego stosowaniu należy zachować pewne środki ostrożności. Bazylia ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dlatego należy ją stosować oszczędnie. Aby uniknąć podrażnienia skóry, należy rozcieńczyć ją z oliwą z oliwek lub olejem jojoba, a następnie wmasować w przewód słuchowy. Olejek bazyliowy powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. Najlepszym sposobem postępowania jest wizyta u laryngologa, zwłaszcza jeśli problem nie jest nagły.

Zastosowanie kompresu w celu złagodzenia bólu ucha

Zastosowanie ciepłego kompresu na bolące ucho może przynieść ukojenie i pomóc w rozluźnieniu zatorów. Można go również stosować jako środek obniżający gorączkę. Płukanie gardła słoną wodą może być również pomocne w łagodzeniu bólu ucha spowodowanego bólem gardła. Według Amerykańskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych (American Academy of Family Physicians) należy stosować łyżeczkę soli w ośmiu uncjach ciepłej wody.

Stosowanie oliwy z oliwek do smarowania bolącego ucha

Stosowanie oliwy z oliwek do smarowania ucha może być korzystne w przypadku różnych schorzeń ucha. Ten prosty, ale skuteczny zabieg ma wiele zalet i powinien być stosowany ostrożnie w przypadku bólu ucha lub pęknięcia błony bębenkowej. Oliwa z oliwek extra vergine zawiera najwięcej przeciwutleniaczy i nie była podgrzewana ani poddawana obróbce chemicznej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *