Gdzie należy się udać z bolącym uchem

Co robić, gdy boli ucho - wskazówki, jak znaleźć najlepszy naturalny środek

Jeśli boli Cię ucho, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, gdzie szukać ulgi. Poniżej wymieniono kilka ogólnych sposobów leczenia, które można stosować w domu. Do najbardziej popularnych sposobów leczenia należą: butelka z gorącą wodą i ciepła ściereczka do twarzy. Do chorego ucha można również stosować krople do uszu. W ciężkich przypadkach winowajcą może być infekcja ucha. Konieczna może być wizyta u lekarza.

Ucho pływaka

Jeśli cierpisz z powodu ucha pływaka, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o metodach leczenia i zapobiegania. Żadna metoda leczenia nie jest w stanie wyleczyć tej dolegliwości, dlatego warto dowiedzieć się, co można zrobić, aby jej zapobiec. Prawidłowe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia człowieka – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu Cosmetics Center. Niniejsza publikacja nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej. Jeśli nie jesteś pewien, czy leczenie ucha pływaka jest dla Ciebie odpowiednie, zasięgnij porady lekarza.

Otitis externa

Ból uszu to częsty problem, który może być spowodowany kilkoma różnymi czynnikami. Często są one spowodowane infekcją, która może mieć charakter ostry lub przewlekły. W zależności od przyczyny mogą mieć różny stopień nasilenia, od łagodnego do ciężkiego. Zazwyczaj przyczyną jest infekcja bakteryjna. Mogą też wystąpić inne schorzenia, takie jak alergie i urazy. Jednak w większości przypadków ból ucha może być spowodowany którąkolwiek z tych przyczyn.

Zapalenie migdałków

Jeśli boli Cię ucho i migdałki, prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie udać się na leczenie. Na szczęście istnieje kilka miejsc, w których można podjąć leczenie zapalenia migdałków, a większość z nich jest dość prosta. Aby znaleźć najlepsze miejsce do leczenia, należy wziąć pod uwagę umiejscowienie objawów i historię choroby. Należy również zwrócić uwagę na to, czy bolesności towarzyszą inne objawy, takie jak gorączka i kaszel.

Ropień zębowy

Dentysta najprawdopodobniej zaleci antybiotyki w przypadku ropni zębowych, jeśli są one pochodzenia bakteryjnego. Jeśli antybiotyk nie uśmierzy bólu, dentysta może zaproponować podanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty lub ciepłej słonej wody na obszar dotknięty ropniem. Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty mogą być pomocne, ale aspiryna nie jest wskazana dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Ból stawu skroniowo-żuchwowego

Jeśli cierpisz na ból szczęki lub TMJ, być może zastanawiasz się, gdzie zwrócić się o pomoc. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest ZZSK i jak go leczyć. Ból stawu skroniowo-żuchwowego jest spowodowany zaburzeniem funkcjonowania stawu łączącego dolną szczękę z czaszką. Problem ten może wystąpić z kilku powodów. Zły zgryz, aparaty ortodontyczne i urazy mogą powodować ból stawu skroniowo-żuchwowego.

Przepisanie antybiotyków na ból ucha

Lekarz może przepisać antybiotyki na ból ucha, jeśli dziecko ma gorączkę 104 stopni F lub 40 stopni C. Ból i gorączka powinny ustąpić w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia podawania antybiotyków, ale należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy u dziecka nie ustąpią po trzech dniach. Dzieci nie powinny przyjmować leków przeciwbólowych, w tym ibuprofenu, jeśli nie mają gorączki i jeśli ich stan się pogarsza. Antybiotyki mogą również zmniejszyć ilość płynu w uchu, który może utrzymywać się przez kilka tygodni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *