Czy ucho może boleć od gardła?

Czy operacje plastyczne uszu mogą poprawić słuch?

Jeśli odczuwasz ból w uchu pochodzący z gardła, może to mieć kilka różnych przyczyn. Niektóre z nich to guzy, zapalenie migdałków i kwaśny refluks. W tym artykule poznasz kilka różnych przyczyn bólu ucha. Poznasz także sposoby leczenia bólu ucha, w tym zimne i ciepłe okłady. Jeśli masz stan zapalny ucha, spanie z uniesionym uchem może pomóc w jego lepszym odprowadzaniu.

Zapalenie migdałków

Jeśli od jakiegoś czasu odczuwasz ostry ból gardła i ucha w godzinach porannych, nie jesteś sam. Tego rodzaju ból może być spowodowany różnymi przyczynami, w tym przeziębieniem lub alergią. Jeśli jednak ból nie ustępuje, być może nadszedł czas, aby udać się do laryngologa. Ból gardła i ucha ustępuje zwykle po dniu lub dwóch, ale jeśli utrzymuje się dłużej niż kilka dni, należy udać się do lekarza.

Jeśli migdałki są zainfekowane, konieczna może być wizyta u lekarza. Chociaż zapalenie migdałków zazwyczaj ustępuje samoistnie, czasami może stać się chorobą przewlekłą. W takim przypadku może być konieczna operacja. Antybiotyki są zazwyczaj podawane w postaci zastrzyków lub tabletek, dlatego należy dopilnować, aby dziecko przyjmowało je zgodnie z zaleceniami. Chociaż nie zawsze konieczne jest szukanie pomocy lekarskiej, przyjmowanie zimnych płynów i przyjmowanie ibuprofenu lub acetaminofenu może pomóc w uśmierzeniu bólu. Jeśli jednak stan dziecka jest poważniejszy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu gadambolubie.pl.

Guzy

Jeśli masz uporczywy ból ucha, może to być guz. Guzy rosną wewnątrz przewodu słuchowego, a z ucha może wydobywać się maź lub drenaż. Oprócz bólu możesz mieć także obrzęk węzłów chłonnych na szyi. Aby potwierdzić diagnozę, lekarz wykona biopsję guza. W większości przypadków do pobrania próbki zostanie zastosowane znieczulenie miejscowe. Jeśli guz znajduje się w uchu środkowym, może zostać zastosowane znieczulenie ogólne.

Chociaż ból ucha nie jest częstym objawem raka gardła, jest to ważny sygnał, który należy obserwować w przypadku innych zmian w stanie zdrowia. Mimo że może boleć ucho, inne objawy raka gardła to trudności w przełykaniu, masa w szyi lub ból podczas przełykania. Mogą także wystąpić problemy z oddychaniem lub zmiana głosu, a także uczucie, jakby coś utknęło w gardle.

Kwaśny refluks

Do typowych objawów kwaśnego refluksu należą ból ucha i ból gardła. Kwaśny refluks dostaje się do ucha przez trąbkę eustachiusza, która łączy gardło z uchem wewnętrznym. Ponieważ kwas może być drażniący dla ucha, należy go jak najszybciej leczyć, aby zapobiec bólowi i podrażnieniu. Oto kilka sposobów leczenia refluksu kwasowego i bólu gardła. 1. Zażyj ibuprofen lub acetaminofen. Następnie należy pić dużo płynów i dużo odpoczywać.

Objawy refluksu kwaśnego to ból gardła, suchy kaszel i chrypka. Choroba ta może również powodować niewyjaśnioną chrypkę. Ból może być ostry lub tępy i może mu towarzyszyć gorzki smak w ustach. Ból zwykle nasila się rano, kiedy gardło jest bardziej wrażliwe. Jeśli ból nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku nasilenia objawów należy skorzystać z pomocy pogotowia ratunkowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *