Czy można przekłuć ucho w domu?

Operacja ucha w przypadku stłoczenia

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz przekłuć ucho w domu, możesz być zaskoczony, że tak! Są pewne rzeczy, których należy unikać podczas przekłuwania uszu, takie jak używanie brudnych rąk i ostrych igieł. Ważne jest także noszenie rękawiczek podczas procesu przekłuwania, aby przypadkowo się nie pokłuć. Ponadto może się zdarzyć, że dziurka w uchu będzie częściowo zamknięta.

Przekłuwanie uszu w domu

Pierwszym krokiem do wyleczenia przekłucia ucha w domu jest zastosowanie roztworu antyseptycznego. Można go kupić w sklepach z kosmetykami i codziennie nacierać nim miejsce przekłucia. Osoba przekłuwająca da Ci również szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia przekłucia. Pamiętaj, aby mieć czyste ręce i unikać dotykania piercingu podczas jego czyszczenia. Aby wyczyścić kolczyk, 2-3 razy dziennie dokładnie go wyczyść, ścierając skorupę. Jeśli to możliwe, unikaj zanurzania go w wodzie.

Przekłuwanie uszu brudnymi rękami

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie przekłucia w domu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz zmieszać filiżankę wody destylowanej z połową filiżanki roztworu soli fizjologicznej. Upewnij się, że czyścisz miejsce przekłucia co najmniej trzy razy dziennie sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Nanieś ten roztwór na miejsce przekłucia za pomocą wacika. Dokładnie wypłucz miejsce przekłucia. Po opłukaniu osusz miejsce przekłucia czystą gazą. Innym dobrym sposobem na utrzymanie kolczyka w czystości jest stosowanie roztworu soli do usuwania zanieczyszczeń.

Przekłuwanie uszu ostrymi igłami

Przekłuwanie uszu w domu jest bezpieczne, ale nie jest pozbawione ryzyka. Aby zapobiec zakażeniom, należy zawsze używać sterylnych narzędzi. Można kupić zestaw do przekłuwania uszu, który zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do bezpiecznego wykonania zabiegu. Aby uniknąć ryzyka związanego z pistoletami do przekłuwania uszu, kup sterylną igłę i plastikową torebkę.

Przekłuwanie ucha z częściowo zamkniętą dziurką

Po przekłuciu należy czyścić przekłute miejsce co najmniej dwa razy dziennie, aby zapobiec zakażeniom. W tym celu użyj delikatnego mydła i antybakteryjnego płynu do dezynfekcji. Jeśli nie możesz go znaleźć, spróbuj użyć alkoholu lub mydła antybakteryjnego w płynie. Pamiętaj, aby po każdym użyciu dokładnie spłukać to miejsce. Aby ułatwić zakładanie wkładki, można nałożyć na to miejsce odrobinę wazeliny.

Zakażenie po przekłuciu ucha

Najlepszym sposobem na uniknięcie zakażenia po przekłuciu ucha w domu jest przestrzeganie kilku prostych zasad. Dokładnie oczyść miejsce przekłucia sterylną solą fizjologiczną lub słoną wodą. Pamiętaj, aby oczyścić przednią i tylną część płatka ucha, a także biżuterię. Jeśli poczujesz zaczerwienienie, opuchliznę lub ropę, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *