Czy boli ucho podczas przekłuwania – informacje

Czy boli ucho podczas przekłuwania - informacje

Na poziom bólu związanego z przekłuwaniem uszu wpływa kilka czynników. Ból różni się znacznie w zależności od miejsca przekłucia, stanu zdrowia osoby przekłuwanej i rodzaju przekłucia. Uporczywy ból jest lepszym wskaźnikiem możliwego zakażenia niż wysoki poziom bólu. Jeśli jednak odczuwasz silny ból, zwróć się o pomoc do lekarza. Podobnie, obszar wokół kolczyka może być gorący w dotyku. Jeśli tak jest, najprawdopodobniej jest to spowodowane infekcją – część ta jest wynikiem pracy redaktora portalu my-beauty.pl.

Przekłuwanie uszu jest jednym z najmniej bolesnych rodzajów przekłuwania ciała

Spośród wszystkich rodzajów przekłuwania ciała, najbardziej popularne i najmniej bolesne jest przekłuwanie płatków uszu. Wykonuje się je w miękkiej, mięsistej części płatka ucha. W krajach takich jak Indie są one powszechnie wykonywane we wczesnym dzieciństwie za zgodą rodziców. Większość osób, które mają przekłute płatki uszu, nie ukończyła pierwszego roku życia.

Kolczyki spiralne są najmniej bolesną formą przekłucia chrząstki ucha. Jest to dobry wybór, jeśli chcesz mieć duży, przyciągający wzrok kolczyk bez zbytniego bólu. Kolczyki spiralne mają zazwyczaj rozmiar 4-5 w skali dziesięciostopniowej, a ich całkowite zagojenie trwa od 3 do 6 miesięcy.

Istnieje wiele sposobów na zminimalizowanie bólu związanego z przekłuwaniem płatków uszu. Możesz odwrócić uwagę osoby przekłuwającej, słuchając muzyki lub rozmawiając z przyjacielem. Można też spróbować oddychać przez jogę podczas zabiegu przekłuwania. Najpopularniejszą metodą zmniejszenia bólu jest jednak unikanie przekłuwania uszu.

Wiąże się z nimi wysokie ryzyko infekcji

Jest kilka rzeczy, które należy zrobić, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Aby uniknąć infekcji, należy czyścić przekłucia co najmniej dwa razy dziennie. Aby zapobiec infekcji, dwa razy dziennie czyść płatek ucha sterylną wodą z solą fizjologiczną. Po każdym czyszczeniu pamiętaj, aby dokładnie przemyć miejsce przekłucia wacikiem.

Jeśli uważasz, że masz infekcję, nie czekaj. Może Cię kusić, aby poczekać, aż samo zniknie, ale to tylko przedłuży dyskomfort i spowoduje więcej problemów. Bardzo ryzykowne jest także podejmowanie prób odsączenia ropy, co może pogorszyć stan infekcji. Ewentualnie lekarz może przepisać antybiotyki w celu wyleczenia infekcji. Jeśli jednak infekcja jest niewielka, można ją leczyć w domu. Zawsze należy dokładnie myć ręce przed dotknięciem piercingu.

Zakażenie może wystąpić w 10% do 30% przypadków. Nawet po sterylnym przekłuciu może dojść do zakażenia. Infekcja powoduje skorupiastą wydzielinę, swędzenie i ból. Czasami kolczyk może spowodować niewielki uraz, np. zaczepienie o ubranie. Najczęściej dotyczy to płatka ucha, a przekłuwanie płatka ucha wymaga specjalnej pielęgnacji i higieny.

Są mniej kłopotliwe

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że miejsce przekłucia jest bardzo wrażliwe na zarazki. Jeśli nie umyjesz rąk przed dotknięciem kolczyka, przeniesiesz bakterie i zarazki na miejsce przekłucia, co może prowadzić do infekcji. Aby uniknąć tych problemów, należy trzymać włosy w górze przez co najmniej miesiąc po przekłuciu. Włosy również mają tendencję do gromadzenia brudu i bakterii, a nawet mogą wplątać się w piercing, dlatego pamiętaj o ich umyciu przed dotknięciem.

Codziennie czyść miejsce przekłucia sterylnym wacikiem nasączonym roztworem antyseptycznym, który powinien zawierać chlorek benzalkonium. Jeśli nie masz takiego roztworu, możesz go zastąpić łagodnym mydłem antybakteryjnym. Aby uniknąć gromadzenia się bakterii, miejsce powinno być utrzymywane w czystości przez pocieranie, a nie pocieranie. Po oczyszczeniu należy osuszyć miejsce czystą gazą. Można również użyć roztworu soli, aby oczyścić to miejsce i zmniejszyć ból.

Są mniej bolesne

Przekłucie płatka poprzecznego jest mniej bolesne niż przekłucie chrząstki, ale gojenie trwa dłużej. Mimo że przekłucie płata nadal sprawia niewielki ból, gojenie się kolczyka poprzecznego trwa od dwóch do dziesięciu miesięcy, podczas gdy w przypadku kolczyka w chrząstce trwa od pięciu do siedmiu miesięcy.

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie bólu po przekłuciu ucha. Jedną z nich jest głębokie oddychanie. Wiele osób uważa, że medytacyjne oddychanie pomaga złagodzić ból i sprzyja odprężeniu. W sklepach spożywczych dostępne są torebki z herbatą rumiankową, które można przykładać na miejsce przekłucia w celu zmniejszenia bólu. Wspomaga ona także gojenie. Kilka osób przysięgło na tę metodę i uznało ją za niezwykle skuteczną.

Chociaż niektórzy nadal sceptycznie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa kotwic skórnych, eksperci zalecają, aby ból był znacznie mniejszy przy przekłuwaniu ucha. Wynika to z faktu, że przekłuwanie skóry właściwej wiąże się z wykonaniem otworu w skórze. Dla niektórych osób może to być nieco niewygodne, ale jest mniej bolesne niż kotwica skórna. Jeśli obawiasz się bólu, możesz spróbować porozmawiać z przyjacielem lub posłuchać muzyki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *