Sztuczne rzęsy – dla każdej z nas?

Sztuczne rzęsy stały się bardzo popularne w krajach azjatyckich, później w USA, a następnie dotarły do Europy. Dziś wiele Polek decyduje się na zabieg przedłużania lub zagęszczania rzęs, po którym cieszą się niezwykłym spojrzeniem, które potrafi uwodzić. Czy jednak na przedłużanie powinna i może zdecydować się każda z nas? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do robienia zabiegu?

Każda z nas chciałaby móc cieszyć się pięknymi rzęsami i tajemniczym spojrzeniem. To bardzo kobiece – móc kusić wzrokiem. Nie każdej z nas jednak Matka Natura podarowała długie i lśniące rzęsy. Musimy więc radzić sobie innymi sposobami.

Jednym z nich jest udanie się na zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs, który oferuje coraz więcej salonów kosmetycznych w Polsce. Czy jednak wszystkie możemy się mu poddać?

Metody, jakie mamy do wyboru

źródło: Amazing Lashes

Na początku warto wiedzieć, że sztuczne rzęsy występują w różnych rodzajach. Istnieją zarówno podstawowe, tradycyjne włoski pojedyncze, które dokleja się metodą „po jednej”, rzęsy na paskach, które przykleja się całościowo naraz oraz rzęsy w kępkach – złączonych kilka rzęs w jeden mały „pęczek”, czasem połączone ze sobą węzełkiem.

Jeśli chodzi natomiast o metody przedłużania, to też możemy wyróżnić ich kilka. Pierwszą, najbardziej podstawową, jest metoda 1:1, polegająca na tym, że do jednej naturalnie rosnącej na naszej powiece rzęsy przyklejamy jedną rzęsę syntetyczną. Metoda ta z czasem wyewoluowała w 2:1 a nawet 3:1, w których analogicznie doklejamy dwie oraz trzy rzęsy. Inne metody klejenia rzęs łączą się z typem włosków. Rzęsy na paskach dokleimy wszystkie naraz, natomiast z kępek możemy tworzyć dowolne stylizacje oparte na długości czy zagęszczeniu.

Kto na pewno nie powinien udać się na zabieg?

Nie każdemu jednak jest pisane skorzystanie z zabiegu przedłużania rzęs. Trzeba pamiętać, że zdrowie nasze oraz naszych oczu powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Jeśli wiec nie posiadasz swoich naturalnych rzęs, cierpisz na zapalenie oczu (na przykład spojówek), nosisz makijaż permanentny, dopadła Cię jakakolwiek infekcja bakteryjna lub grzybiczna w obrębie oczu lub po prostu – posiadasz podrażnienia mechaniczne – nie powinnaś decydować się na doklejanie sztucznych rzęs.