Malujemy idealne kreski

makijaż

Jednym z najstarszych i najbardziej klasycznych sposobów podkreślania urody przez kobiety jest rysowanie kreski na górnej powiece. Taki pozornie mały detal jest niesamowicie skutecznym sposobem na wyglądy, nie tylko jest intrygujący, ale również świetnie wydobywający najlepsze cechy twarzy. Dziś każda kobieta musi umieć posługiwać się eyelinerem, a jeżeli jeszcze nie umiecie tego robić, to zapraszamy was do czytania tego artykułu!

 

Nic nie jest takie samo

Niedoświadczone adeptki sztuki makijażu mogą myśleć, że każda kreska na powiece jest robiona w taki sam sposób, i co za tym idzie, jest identyczna w wyglądzie. Nic bardziej mylnego! Mogą być one bardzo grube, jak i bardzo cienkie, niemalże niezauważalne tuż przy granicy z rzęsami. Tak naprawdę to od nas zależy, jak dostosujemy je do danej okazji czy aktualnego samopoczucia! Wystarczy spojrzeć na to, kto nosi takie kreski. Są to zarówno najsławniejsze modelki z wybiegu, jak i kobiety pracujące w małych firmach! To naprawdę uniwersalne rozwiązanie!

 

Malowanie

Czas jednak zabrać się za malowanie naszej kreski. Na samym początku warto zastanowić się nad tym, co będzie najlepsze dla naszego oka! Jeżeli są one, chociażby małe i okrągłe to właśnie dzięki dobrej kresce mogą one uzyskać wymarzony kształt migdała! Aby to zrobić, musimy zorganizować sobie „stanowisko”, które będzie dobrze oświetlone, jak i bez problemu będziemy mogły się oprzeć. Po nałożeniu bazy pod makijaż, nakładanie kreski najlepiej rozpocząć od środka powieki kierując się ku zewnętrznemu kącikowi oczu. Kluczowe jest to, aby były one praktycznie identyczne. Gdyż jeżeli się to nie uda, to zmuszeni będziemy zrobić to od nowa. To zwykle niemożliwe, aby wszystko wyszło za pierwszym razem, gdyż potrzeba na to czasu, jak i samej praktyki! Wszystko przed wami!

Podsumowanie

Dobrze narysowana kreska będzie na pewno przyciągać oko wielu panów, jak i pań. Nie ma przecież nic lepszego niż poprawnie poprowadzony makijaż. Mamy już nadzieję, że nie popełnicie tych samych błędów co wcześniej!