Malujemy brwi – jak to robić?

estetyczne brwi

Brwi mają bardzo ciekawe zastosowanie. Z jednej strony mają one działać jako ochrona naszych oczu przed kroplami potu, a po drugie są jednym z najważniejszych elementów modelujących nasz wygląd i to, jak prezentujemy się w makijażu. To, jaki nadamy im kształt i wyraz, będzie miało także wpływ na nasze spojrzenie! Jak sprawić, że nie popełnimy fatalnego błędu w malowaniu brwi? Pozwólcie, że wam podpowiemy!

Kolor brwi

Przede wszystkim, zacznijmy od tego, co będzie dobrym pomysłem w tej kwestii. Skupmy się na kolorze! Powinien być on maksymalnie zbliżony do naturalnego koloru naszych włosów, tak aby uniknąć niepotrzebnie kontrastującego wyglądu. Najróżniejsi specjaliści polecają także, aby były one nieco jaśniejsze, nawet o dwa tony! Pamiętajmy także o prawdopodobnie najważniejszej kwestii, takiej jak nadanie brwiom odpowiedniego kształtu! Ile razy zdarzyło się, że widziałyście zbyt cienkie, zbyt grube lub za długie brwi u kobiet? Efekt był zawsze ten sam – nasze uśmiechy politowania!

Dokładność

Jeżeli malujemy sobie brwi, musimy przede wszystkim pamiętać, aby być w tym niesamowicie dokładnymi. To w naszej gestii leży to, aby zredukować wszystkie przerzedzenia w naszych brwiach. Aby tego uniknąć, warto wpierw wyczesać brwi, następnie nałożyć wosk i dopiero potem dokończyć resztę. Dzięki takiemu traktowaniu, na pewno uda się nam zakryć ubytki! Dopilnujmy jednak, aby nie przesadzić z malowaniem. Gdy zrobimy to w zbyt intensywny sposób, to nie zamiast estetycznego efektu, uzyskamy raczej coś na styl karykatury, gdzie brwi będą wyglądały na doklejone.

Czego nie robić!

Nie malujmy także brwi przy pomocy na przykład tuszu do rzęs. Jest on zbyt mocny i praktycznie zawsze zostawia grudki, które uwierzcie nam – są dobrze widoczne! Nie mówiąc o bardzo mocnym, kontrastującym kolorze! Ostatnią radą w tej kwestii będzie to, aby kosmetyk, który nakładami nad oczami nakładać w sposób w miarę systematycznie. Gdy od razu nałożymy go zbyt dużo, to jedyne do będzie widocznie to właśnie kolor, który wybraliśmy!

Podsumowanie

Malowanie brwi jest pozornie prostym zabiegiem kosmetycznym, które możemy wykonać same. Jak jednak widzicie, możecie popełnić naprawdę dużą ilość błędów. Czemu więc ich nie uniknąć? To naprawdę proste!