Co warto wiedzieć zanim poprawisz urodę

Już od wieków ludzie byli zafascynowani terminem wiecznej młodości. Egipska królowa Kleopatra w celu zabiegów upiększających stosowała kąpiele w odżywczym kozim mleku. Czasami jednak walka o wygląd zamieniała się w niebezpieczną obsesje. Elżbieta Batory, węgierska arystokratka znana również jako Krwawa Hrabina, zapisała się w dziejach historii jako niechlubna morderczyni młodych dziewic. Wierzyła, że kąpiel i spożycie dziewiczej krwi pomaga w utrzymaniu młodego wyglądu. Dziś na szczęście nie musimy odnosić się do tak prymitywnych praktyk. Chirurgia plastyczna jest przyjaciółką każdego komu pierwsze zmarszczki spędzają sen z powiek za punkt honoru stawia sobie utrzymanie jak najdłużej świeżego i młodego wyglądu. Albo po prostu nie jest zaakceptować fizycznego defektu ciała. Chociaż operacje plastyczne to kontrowersyjny temat, coraz więcej osób decyduje się oddać w ręce chirurga by odzyskać pewność siebie i wzmocnić poczucie własnej wartości.

Przed operacją

Najważniejsze, aby decyzja o operacji została podjęta świadomie. Dobrze jest zrobić rachunek sumienia i odpowiedzieć sobie szczerze na pytania czy jesteśmy w stanie zaakceptować ewentualne blizny pooperacyjne? Czy mamy czas na rehabilitacje i będziemy sumiennie stosować się do zaleceń lekarzy? Czy operacja jest wyłącznie naszą decyzją a może została podjęta pod wpływem impulsu lub co gorsza pod wpływem najbliższego otoczenia lub nacisków partnera.

Chcę operacji, jaki jest następny krok?

Jeśli zdecydowaliśmy, że operacja to jedyne wyjście i pomoże nam poczuć się lepiej ważne jest aby na pierwszym miejscu zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

Nasz wybór kliniki powinien być ustosunkowany opiniami na temat standardów i jakości jakie spełnia klinika i lekarze. Doświadczony chirurg pomoże uzyskać odpowiedni efekt, zasugeruje jaka operacja byłaby najlepsza oraz zleci badania, które pozwolą na określenie stanu naszego zdrowia i ewentualnych przeciwskazań do wykonywania zabiegu. Dobrze jest również zasięgnąć rady u innego lekarza, by usłyszeć różne opinie. Oprócz tego ważne jest aby uważać na lekarzy, którzy próbują przyśpieszyć cały proces i umawiają na zabiegi zbyt szybko.

Po operacji

Gojenie ran, opuchlizna albo czas rekonwalescencji to nie jedyne rzeczy z którymi musi zmierzyć się pacjent. Ważny jest również stan psychiczny i samopoczucie, które wynika ze zmian jakie zaszły w naszym ciele. Dlatego aby móc liczyć na wsparcie najbliższych i nastawić się psychicznie, że operacja plastyczna to decyzja na całe życie. Dlatego ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty dzięki któremu uzyskamy upragniony efekt i zaczniemy czuć się komfortowo we własnym ciele.

 

Wiecej o chirurgii plastycznej dowiesz się na https://www.christofferingves.pl