2 popularne zabiegi kosmetologiczne, które musisz znać!

Kosmetologia stała się w ostatnich latach dziedziną bardzo obszerną. W jej kręgach odnaleźć możemy sporo różnych działań związanych zarówno z tradycyjną kosmetologia, jak i z medycyna estetyczną oraz dermatologią. Taka mieszanka oznacza tylko jedno – wiele ciekawych zabiegów, które tylko czekają na to, aby je odkryć. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam 3 popularne zabiegi, które każda z Was powinna znać.

My – kobiety – dużą wagę przywiązujemy do naszego wyglądu i lubimy pielęgnować swoją skórę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nas wybiera się na zabiegi kosmetologiczne i dermatologiczne, których skuteczność potwierdzają tysiące, a nawet miliony kobiet na całym świecie. I Ty też możesz to zrobić.

Zastanawiasz się, który z zabiegów pomoże Ci przezwyciężyć zmarszczki mimiczne? A może zmagasz się z nadmiernie wysuszoną skórą twarzy, a Twoje kremy nie pomagają? To misja dla współczesnej kosmetologii i dermatologii oraz ich dobrodziejstw!

Oto 2 popularne zabiegi kosmetologiczne, który musisz znać!

Peeling chemiczny – pomóż swojej twarzy

Peelingi chemiczne wykonuje się głównie po to, by pozbyć się starego, zniszczonego i przesuszonego naskórka i pobudzić skórę do szybszej regeneracji, produkcji kolagenu oraz lepszego, świeższego wyglądu.

Tego typu peelingi poleca się głównie osobom, które skarżą się na starzenie się skóry, małe zmarszczki zwykłe oraz mimiczne, przebarwienia na skórze, blizny, otwarte i rozszerzone pory, zmiany na skórze (np. trądzik, przesuszenia), czy też rozstępy.

Peelingi wykonywane na zasadzie aplikowania substancji chemicznych mających na celu przyspieszenie regeneracji skóry pozwalają na uzyskanie świetnych efektów. Po takim zabiegu naskórek zostanie złuszczony, a skóra stanie się lepiej nawilżona, pozbawiona zmarszczek i przebarwień.

Mikrodermabrazja – skuteczna dla skóry

Jeśli dokuczają Ci podobne problemy skórne co w przypadku stosowania peelingu chemicznego, możesz zdecydować się również na mikrodermabrazję, która polega na napylaniu na naszą skórę twarzy specjalnego preparatu, którego zadaniem jest starcie naszego starego naskórka i pozostawienie skóry czystszej, lepiej regenerującej się, spłyconej o zmarszczki i nawilżonej.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym i o wiele bezpieczniejszym od peelingów. Zwykle nie występują po niej żadne powikłania. Podczas jej stosowania nie musimy się martwić o pojawiające się przebarwienia czy blizny.

Zabieg przeprowadza się w seriach. Najczęściej podczas jednej serii wykonuje się 5-6 powtórzeń.

 

Sprawdź inne zabiegi z zakresu kosmetologii na stronie Kliniki Ambroziak (https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/kosmetologia).